Bogowie i mity

Jezus ChrystusReligie, jest ich na świecie bardzo wiele ale czy człowiek naprawdę postrzega je w ten sposób jaki powinien?
Niesamowite budowle stworzone przez ludzi, a przecież wielu z nas uważa że jest to nie możliwe teraz przy obecnej technologi ludzie nie potrafią odwzorować cudów architektonicznych które stoją na świecie i aktualnie mają kilka tysięcy lat jak to jest możliwe żeby garstka ludzi potrafiła stworzyć coś tak potężnego.

Piramidy, starodawne grobowce tworzone przez tysiące niewolników ich własnymi rękami ku czci bogom czy może tworzone przez inne niewyjaśnione siły na wielu rysunkach w Egipcie przez Indie aż po Mezopotamię zauważono dziwne postaci ubrane jak by w skafandry lub coś w tym rodzaju, i teraz zadajmy sobie kolejne pytanie jak to jest możliwe przecież przy danej 2 tysiące lat temu technologi czegoś takiego nie było dziwne stroje, statki czy też inne nadprzyrodzone dowody czyżby już tysiące lat temu ziemia była odwiedzana przez innych przybyszów?

Może to oni byli postrzegani za bogów ze względu na lepiej rozwiniętą technikę i umiejętności może to co dla nas jest teraz potocznie mówiąc „Bajką na dobranoc” dawniej było czymś realnym. Podajmy także przykład religii chrześcijańskiej, jest ona najpowszechniejszą religią na świecie, ale ile w niej prawdy?

Jezus człowiek który urodził się żeby umrzeć, apostołowie którzy zdradzają i się wypierają swojego zbawiciela, a co najważniejsze dekalog 10 Przykazań Bożych które przez cały czas były łamane. Skąd pewność że Jezus nie był zwykłym człowiekiem posiadającym jakieś niezwykłe umiejętności? Dawniej zacofanie u ludzi było tak duże że można było im wmówić wszystko. Księga pisana przez długie lata o życiu głównie jednego człowieka która przetrwała do tej pory i dla wielu ludzi jest inspiracją, a także instrukcją jak postępować.

Głównym źródłem informacji o Jezusie (kiedy i gdzie żył, jak wyglądała Jego działalność i czego nauczał) jest Biblia, a dokładnie Nowy Testament. Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? Otóż z pozabiblijnych źródeł świadczących o historyczności Jezusa. I takie źródła istnieją.