Malowanie aerografem

aerografRęcznie malowana odzież pozwala uzyskać znakomite efekty. Jest też bardzo trwała – jednak by służyła nam przez więcej niż kilka tygodni, musimy odpowiednio o nią zadbać.
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednie pranie malowanej odzieży. Koszulki czy torby najlepiej prać ręcznie w letniej wodzie, unikając długiego moczenia malunku.

Nie powinniśmy także zbyt mocno wyżymać materiału, żeby farba się nie przetarła. Suszymy materiał na suszarce lub wieszaku, dbając o to, by pomalowana powierzchnia nie stykała się z mokrym materiałem (np. tyłem koszulki).

Prasować pomalowaną odzież zalecam wyłącznie po wewnętrznej stronie tkaniny albo poprzez inny materiał. Najlepiej przy niskich temperaturach grzania żelazka.

Jakie są zalety malowania aerografem?

Od strony technicznej – malowanie aerografem znacznie usprawnia pracę, ponieważ charakteryzuje się wysoką precyzją.

Dodatkowo można stosować je na każdej powierzchni, a końcowy efekt widoczny jest zaraz po skończeniu pracy. Co to oznacza w praktyce?
Oznacza to, że zamawiając artystyczne malowanie na ścianie aerografem lub malowanie na odzieży, możesz zamówić dowolny projekt i cieszyć się wykonaną pracą w bardzo krótkim czasie.

Malunek będzie bardzo dokładny i precyzyjny – stosunkowo łatwo wykonać bardzo cienkie linie i kontury, a także eksperymentować z cieniowaniem i uzyskać efekt trójwymiaru.
Rozpryskiwanie farby pod ciśnieniem umożliwia osiągnięcie bardzo żywej, intensywnej kolorystki, która wygląda szczególnie zjawiskowo w przypadku malowania pokojów dziecięcych.

Na czym polega malowanie aerografem?

Aerograf to niewielkie urządzenie kształtem przypominające pistolet, które służy do malowania artystycznego.
Aplikuje on farbę za pomocą sprężonego powietrza – przy odpowiednich umiejętnościach malującego jest to bardzo precyzyjny sposób na uzyskanie każdego wymarzonego kształtu.

Malować aerografem można właściwie na każdej powierzchni – od ścian, przez drewno i plastik, po karoserię samochodów i motocykli.
Dzięki specjalnej technice malowania aerograf pozwala na uzyskanie płynnych cieniowań, bardzo wąskich linii lub efektu trójwymiarowości. Można malować różnymi materiałami – ja stawiam na farby akrylowe.

Czym wyróżniają się farby akrylowe?

Do realizacji zamówień na malowanie artystyczne na ścianie lub malowanie na odzieży używam wyłącznie moich ulubionych farb akrylowych. Dlaczego ulubionych?

Są one przede wszystkim uniwersalne – świetnie sprawdzają się zarówno na ścianach, materiałach, odzieży, jak i na innych powierzchniach, takich jak drewno, plastik czy metal, dzięki czemu jestem bardzo elastyczna i gotowa na wdrożenie najbardziej nietypowych pomysłów malowania artystycznego.

Dodatkowo farby akrylowe cechują się dużą trwałością i odpornością na ścieranie. Moje malunki utrzymują się na ścianach nawet kilkanaście lat – wystarczy przetrzeć malunek od czasu do czasu wilgotną szmatką, by odkurzyć ścianę.
Również na odzieży farby akrylowe są wytrzymałe. Przeczytaj, jak dbać o ręcznie malowaną odzież.

Szeroka gama intensywnych kolorów farb akrylowych to ich kolejna zaleta. Przy odpowiednim rozcieńczeniu farb jestem w stanie wydobyć każdy wymarzony efekt. Farby nie blakną z biegiem czasu, a kolory można łączyć i mieszać wedle upodobań.
Farby akrylowe schną w mgnieniu oka. Malunek gotowy jest prawie od ręki, a Ty możesz cieszyć się pięknym pomieszczeniem zaraz po skończeniu pracy!