Renowacja antyków

1_-czerwona-kanapa_21084562-385x256Antyki. Niegdyś niemal każdy miał w swoim domu stare meble. Po drugiej wojnie światowej wiele osób musiało opuścić swoje domy (i nie jest tu mowa tylko o zachodnich ziemiach). Najczęściej uciekano w pospiechu i nie było możliwości zabrania mebli.

Meble te z początku traktowano po macoszemu, w latach dziewięćdziesiątych ludzie dorabiali na odsprzedawaniu ich za parę groszy. Dopiero obecnie wielu ludzi odkrywa ich piękno oraz prawdziwą wartość.

Meble te często jednak po latach niewłaściwego składowania lub użytkowania, są niezmiernie zniszczone i nienadające się do użycia. Dotyczy to wszystkich mebli, ale w szczególności dotyka mebli tapicerowanych. Jeśli chcemy zatem użytkować takie meble, musimy oddać je do renowacji.

Renowację antyków, mając na szczególnym względzie meble, przeprowadza szereg zakładów renowacji antyków. Skorzystać można również z usług stolarskich (w niektórych zakładach oferują tego typu usługi), ale w tym przypadku warto by sprawdzić czy zakład taki na pewno ma doświadczenie i wiedzę, potrzebną do renowacji antyków.

W przypadku mebli tapicerowanych sprawa jest już nieco trudniejsza. Nie każdy zakład renowacji mebli potrafi przeprowadzić renowacje tapicerki. Aby odnowić taki mebel należało by znaleźć zakład, gdzie produkcja mebli tapicerowanych jest na porządku dziennym. Zakłady takie często współpracują z zakładami renowacji antyków, więc mogą zostać nam tam polecone. W przeciwnym przypadku najlepiej jest sprawdzić informacje w sieci. Dobrym źródłem informacji są blogi oraz fora, poświęcone renowacji antyków. W większości przypadków można uzyskać tam wiarygodne informacje.